Bc. JELČOVÁ Zuzana
Sent message

Artistic brand: ZuzakaArt
Artistic medium: Paintings,
ArtistNo.: sk-2248
About artist:

Moja cesta k umeniu bola veľmi pomalá, ale zato istá :).

V roku 2010 som ukončia štúdium na KU v Ružomberku, Fakulte zdravotníctva (Bc.). Približne v tom istom čase vznikali moje prvé diela. Postupne, popri mojej práci na onkochirurgickej ambulancii, som začala objavovať úžasný svet farieb a moje umelecké schopnosti.

Moje prvotné umelecké diela prešli kritickým okom košického akademického maliara Štefana Filepa, ktoré bolo zároveň pre mňa veľmi povzbudzujúce a inšpirujúce. Umelecké vzdelanie som si doplnila aj u úžasného českého akademického maliara a pedagóga Jirka Housku.

Maľujem slobodným realistickým štýlom, prevažne špachtľou, voľnou technikou, ktorá evokuje brilantné farby kvetov a prírody. V mojej tvorbe prevažujú zátišia a kvetinové motívy. Priťahuje ma krása kvetín a uchvacuje ma ich jemnosť a éterickosť, ktorú vo svojej kompozícii vytváram. Venujem sa aj iným motívom. Fascinuje ma maľovať more. Tiež milujem maľovať zaujímavé objekty, postavy v neobvyklých až magických kompozíciách, či éterické baletky. Mám veľmi rada zvieratká a veľmi rada ich maľujem v komických situáciách. Obzor motívov a tém postupne rozširujem.

V mojich maľbách môžete nájsť radosť i bolesť, vďačnosť i trápenie, zmyselnosť aj pokoru, ale hlavne krásu. Môžete v nich nájsť aj svoje vlastné pocity a túžby.

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z